به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


اختلاف بین دراویش فرقه گنابادی.

طبل رسوایی خانواده تابنده با اخبار و اختلافات بین شیوخ و دراویش فرقه در اغلب رسانه ها به صدا در آمده است، یکی از مهمترین اختلافات، نزاع و درگیری بین شیوخ فرقه، شیخ احمد شریعت به عنوان پیش‌نماز و یکی دیگر از مأذونین فرقه به نام حسینعلی کاشانی در موقع اقامه نماز مقابل چشمان حیرت‌زده مریدان در خانقاه تهران رخ می دهد که یادآور اشتباهات پیا‌پی نورعلی تابنده قطب فرقه در خواندن نماز و قرائت آیات آلهی و … می باشد (ماجرا 1) 
(1) آبان‌ماه جاری، شیخ احمد شریعت هنگام قرائت نماز مغرب میان رکعت سوم و چهارم، دچار شک می‌شود و با فراموش کردن تعداد رکعت‌های نماز، بنا را بر رکعت چهارم گذاشته و نماز را ادامه می‌دهد. در همین حال حسینعلی کاشانی تلاش می‌کند با ایما و اشاره، شیخ شریعت را متوجه این اشتباه و اصلاح آن نماید اما شریعت با رها کردن نماز، شروع به بحث و مجادله با کاشانی و توجیه اشتباه خود می‌‌‌کند که واکنش کاشانی را به دنبال داشته، به‌گونه‌ای که وی، شریعت را فردی ناآگاه از احکام دین می‌خواند هر کدام، دیگری را متهم به اشتباه می‌نمایند. تمام این وقایع در مقابل چشمان حیرت‌زده مریدان رخ می‌دهد که نمی‌دانند باید در برابر این واقعه چه عکس‌العملی از خود نشان دهند اما دست‌کم یک نکته را خوب می‌دانند و آن این‌‌که باید در اعتماد خود به دانش و مشی اخلاقی بزرگان فرقه، تجدیدنظر نمایند. آری! آب رفته را نمی‌توان به جوی بازگرداند؛ و اطمینانی را که خدشه‌دار شود، سخت بتوان به حالت اول بازگرداند.
پیروی و تبعیت شیوخ از قطب فرقه؛ این سستی را تداعی می کند که مریدان فرقه گنابادی بی خبر از همه جا عنان سرسپردگی و عملکرد رفتارهای سران فرقه برایشان اهمیت بیشتری دارد، در حالی که مراد و شاکله ایمان پیروی و اهمیت دادن به قرآن مجید، پیامبران معصوم(ص) وائمه اطهار(ع) می باشد که از اهم ارزشهاست.منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است